Městský obvod Plzeň 10
Úvod Život v obvodu Svoz odpadních vod

Svoz odpadních vod

Vážení spoluobčané,
právě jsme spustili nový rezervační systém na objednávky svozu odpadních vod v městské obvodu Plzeň 10 - Lhota. Důvodů pro změnu bylo několik, především možnost správy dotací pro obyvatele obvodu, úspora nákladů za správu rezervací a možnost sdílených rezervací vývozu.

Přejít do rezervačního systému

Uživatelské účty byly kompletně přeneseny z předchozího rezervačního systému a stejně tak i platné rezervace v období červenec-srpen 2021.

Z důvodu dovolené a nutnosti servisu vozového parku p. Charváta jsou jeho rezervace přeneseny na nového vývozce, společnost A jedeme s.r.o.  - p. Rybka, který bude vyvážet za stejné ceny, jako pan Charvát. Nový vývozce má mírně posunuté vývozní časy a tak byly Vaše rezervace upraveny v řádech minut, ovšem na stejné dny jako původní. Prosíme tedy tímto, aby si všichni zkontrolovali platné objednávky a případně změnili požadované termíny.

Nový systém umožňuje standardní funkce rezervačního portálu:

  • rezervace vývozu
  • zrušení objednávky
  • nastavení parametrů účtu
  • zasílání potvrzení
  • statistické přehledy

Při rezervaci bude spočtena předpokládaná cena dle ceníku vybraného vývozce a nastavené kapacity vývozního místa (jímky, septiku nebo ČOV). Po přihlášení je zobrazena nejbližší rezervace a statistiky vývozů. Pokud máte již více uskutečněných a ověřených vývozů, systém dle objemu vypočte doporučené datum další rezervace.

Cena vývozu se skládá z dopravného, manipulace a likvidace OV (stočné). Obvod všem, kteří mají nárok na dotaci, tedy mají trvalé bydliště na území obvodu a nemohou se připojit na vybudovanou kanalizaci, vyplácí 40 Kč/m3.

Nově je umožněn tzv. "sdílený" vývoz, kdy dopravce v jednom časovém úseku vyveze dva klienty. V plánovacím kalendáři jsou tyto časové úseky (okénka) odlišeny barevně a je uvedena zbývající kapacita přepravního prostředku. V případě sdíleného vývozu se dopravné rovnoměrně dělí mezi oba klienty.

V současnosti připravujeme rozšíření o tzv. "čekačku", tedy stav, kdy se zařadíte do virtuální fronty a jakmile se uvolní termín, budete upozornění emailem s možnosti okamžité rezervace.

Další informace vám budou poskytnuty na našem úřadě.

Problémy technického rázu (přihlášení, hesla, nemožnost rezervace atd.) prosím zašlete na email podpora@vyvozy.cz, kde se jim budeme neprodleně věnovat.

Rezervační systém najdete na odkazu: https://umo10.vyvozy.cz

Za ZMO Plzeň 10 - Lhota a realizátora systému
Ondřej TOPINKA 

Poslední aktualizace: 24. 10. 2023, Strejcová Blanka